Medycyna estetyczna

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych poradni. Lekarze są do Państwa dyspozycji w dni robocze od 9.00 do 21.00
Zadzwoń: +48 325 005 005

Cosmelan, Dermamelan

COSMELAN jest metodą kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym jednocześnie przywracającą równowagę skórze tłustej i mieszanej.

Zabieg składa się z 2 etapów:

1) W gabinecie

Zostaje przeprowadzony zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę, a następnie nakłada się pacjentowi maskę Cosmelan (przypomina ona ciemny fluid).

2) W domu

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po około 5 godzinach zmywa ją bieżącą wodą. Czas utrzymania maski ustala lekarz przeprowadzający zabieg, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie przez 3 miesiące pacjent stosuje krem Cosmelan i specjalny krem łagodzący według schematu dobranego przez lekarza.

Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są: kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy, tyrosinol.

Pełen efekt widoczny jest po miesiącu.

Preparat można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ cosmelan oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, stymuluję odnowę kolagenu oraz dodaje skórze blasku. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku.

DERMAMELAN jest najskuteczniejszą kuracją na przebarwienia o podłożu hormonalnym.

Zabieg może wykonywać tylko lekarz.

Zabieg składa się z 2 etapów:

1) W gabinecie lekarskim

Lekarz przeprowadzający zabieg oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę Dermamelan, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

2) W domu

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po około 5 godzinach zmywa ją bieżącą wodą. Czas utrzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem podtrzymujący przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza. Dodatkowo można stosować specjalny krem łagodzący – Hydravital faktor K i Melanogel Touch miejscowo na plamy.

Czynnikami aktywnymi w preparatach Dermamelan jest kombinacja substancji chemicznych i wyciągów roślinnych.

Składniki aktywne:

 • kwas azelainowy i kojowy hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju,
 • α-arbutyna hamuje syntezę tyrozynazy,
 • Rumex canadensis (occidentalis) – wyciąg ze szczawiu, rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo.
 • kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,
 • wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) – działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza,
 • wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) – działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych,
 • niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne,
 • bisabolol – działa odmładzająco
 • etoksydiglikol – działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
 • kwas salicylowy – działa antybakteryjnie,
 • witamina E – antyoksydant,
 • witamina A – odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
 • witamina C – działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

Pełen efekt jest widoczny po miesiącu.

Można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma) skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Akceptujemy formy płatności

Telefony do poradni

telefon główny:
+48 32 440 88 99

medycyna estetyczna:
+48 325 005 005

stomatologia :
+48 325 005 125
+48 722 005 125